Dlaczego warto zdecydować się na atlasy do ćwiczeń?Trening we własnym domu wybiera coraz większa ilość osób. Wszystko ze względu na to, że w domowym zaciszu nikt nie przeszkadza, możemy słuchać swojej muzyki i co najważniejsze, nikt nie zajmuje nam sprzętu. Co więcej – nie musimy wykupować karnetu. Jednak niezbędne są atlasy do ćwiczeń, w które musimy zainwestować, by cieszyć się domowym treningiem. Jak je wybierać, by nie wyrzucić pieniędzy w błoto?

Atlasy do ćwiczeń – czym właściwie są?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym są atlasy do ćwiczeń dla nowych? Z pewnością każdy, kto choć raz był na siłowni lub w klubie fitness, zauważył urządzenia do ćwiczeń o dość skomplikowanej konstrukcji. Choć na pierwszy rzut oka ćwiczenie na nich może przypominać tortury, to według niejednego trenera, ćwiczenia na atlasach są o wiele bezpieczniejsze, niż trening z wolnymi ciężarami. Między innymi z tego powodu atlasy polecane są dla osób początkujących. Wszystko ze względu na fakt, że popełnianie błędów na tym sprzęcie zdarza się rzadziej i jest mniej kontuzjogenne. 

Z pewnością osoby, które nie są zaznajomione ze sportem, po usłyszeniu terminu “atlasy do ćwiczeń” zastanawiają się, czym one są. Atlas jest po prostu wielofunkcyjnym urządzeniem do treningu całego ciała. Zależnie od stopnia zaawansowania danej konstrukcji, możemy na nim trenować różne partie ciała. Zarówno nogi, tułów, plecy, jak i ręce.

Dlaczego warto zainwestować w atlasy do ćwiczeń?

Jeden dobrej jakości atlas może zastąpić nam niemal całą siłownię. W granicach rozsądku oczywiście – ale przy jego pomocy jesteśmy w stanie ćwiczyć różne partie mięśni, dlatego jest to wybór uniwersalny i spełniające różne potrzeby. Ponadto nie ma ograniczeń w kwestii płci, wieku, czy też doświadczenia z treningiem tego typu. Natomiast te osoby, które chcą poprawić swoją siłę i kondycję całego ciała, na pewno będą zadowolone z zakupu atlasów. Kobiety będą zachwycone z efektów związanych z poprawą wyglądu sylwetki, z kolei mężczyźni docenią z pewnością większą i zdecydowanie wzmocnioną masę mięśniową i bardziej wykształtowaną rzeźbę.

Dobrej jakości atlas do ćwiczeń, nawet ten z nieco niższej półki cenowej, może przypaść do gustu zarówno początkującym użytkownikom, jak i tym, którzy na co dzień ćwiczą na siłowni, jednak czasu do czasu wolą wykonać trening również w zaciszu swojego domu. Warto jednak pamiętać, że zanim rozpoczniemy ćwiczenia, warto skonsultować wszystko z trenerem w celu dobrania odpowiedniego programu wpisującego się zarówno w nasze indywidualne potrzeby, jak i predyspozycje ciała.